19.jūnijs. 2017. 09:30

Ar LFF FA kausa izcīņas turnīru U-15 izlasēm noslēdzies 2002. gadā dzimušo futbolistu trīs gadus ilgais apmācību cikls Latvijas Futbola federācijas (LFF) Futbola akadēmijā. Turnīrā spēkojoties diviem Latvijas sastāviem, kā arī vienaudžiem no Lietuvas un Igaunijas, pirmo vietu sacensībās izcīnīja Latvija A komanda.

 FOTO GALERIJA

Trīs mačos Latvijas A izlase iekrāja septiņus punktus, pārspējot Igauniju (1:0) un Latvijas B komandu (3:2), kā arī cīnoties 0:0 ar lietuviešiem. Otrajā vietā ar četriem punktiem ierindojās Igaunijas izlase, ar trim punktiem sekoja Lietuva, bet Latvijas B sastāvs iekrāja vienu punktu.

Turnīra rezultāti un Latvijas izlašu sastāvi

Latvijas A komandas rindās šajā turnīrā divus vārtus guva Svjatoslavs Čugunovs, bet pa vieniem - Deniss Meļņiks un Jēkabs Lagūns. Savukārt Latvijas B vienības sastāvā ar trim precīziem sitieniem izcēlās Gļebs Cvetkovs.

Starp turnīra labākajiem spēlētājiem iekļuva pieci Latvijas pārstāvji - Sergejs Vilkovs (Rīgas Futbola skola), Deniss Meļņiks (Rīgas Futbola skola) un Jēkabs Lagūns (FS Metta) no A komandas, kā arī Deniss Solovjovs (Riga FC) un Gļebs Cvetkovs (Rīgas Futbola skola) no B sastāva.

Noslēdzot pasākumiem bagāto jūnija programmu, no 27. līdz 30. jūnijam norisināsies talantu skate 2004. dzimšanas gada jeb U-13 vecuma grupas spēlētājiem no Latvijas reģioniem. Viņiem šī būs pirmā talantu skate LFF Futbola akadēmijas ietvaros, bet iepriekš šosezon 2004. dzimšanas gada puiši pulcējušies vienā mācību-treniņu spēļu ciklā.

LFF Futbola akadēmija visa gada garumā treniņos, turnīros, mācību-treniņu spēlēs un talantu skatēs pulcē valsts talantīgākos jaunās paaudzes futbolistus no visiem Latvijas reģioniem. Akadēmijas šīs sezonas pasākumos piedalās 2002., 2003. un 2004. dzimšanas gada puiši, vecākajiem no kuriem šis ir pēdējais apmācību gads akadēmijā. Tāpat pirmoreiz akadēmijas vēsturē tiek organizētas atsevišķas talantu skates meitenēm, kuras dzimušas 2002.-2005. gadā.

Sezonas garumā puišiem paredzēti četri mācību-treniņu spēļu cikli, septiņas talantu skates laukuma spēlētājiem un vārtsargiem, trīs reģionālo izlašu turnīri, starptautiskais LFF FA kausa izcīņas turnīrs un tradicionālā Eiropas futbola tūre. Savukārt meitenes piedalīsies kopumā trīs talantu skatēs.

Dalībniekus talantu skatēm un reģionālo izlašu spēlētājus sezonas laikā izraugās reģionālo izlašu treneri, lai jaunie futbolisti kvalificētu treneru uzraudzībā un augstas konkurences apstākļos sekmētu savu izaugsmi un sagatavotos iespējamajiem nākotnes izsaukumiem uz Latvijas jauniešu izlasēm. Akadēmijas galvenais treneris ir bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Jeļisejevs, bet meiteņu pasākumu virsvadība uzticēta Latvijas sieviešu futbola izlases galvenajam trenerim Didzim Matīsam.

Šī ir sestā LFF Futbola akadēmijas darbības sezona. Tā sevi pierādījusi kā vērtīgu atskaites punktu jaunatnes izlašu treneriem, kuri iegūst vispusīgu informāciju par labākajiem valsts jaunās paaudzes futbolistiem, kā arī kalpo kā palīgs jauniešu pārejai no futbola 8:8 uz futbolu 11:11.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti