8.aprīlis. 2017. 18:24

Pirmajās divās Latvijas kausa izcīņas 2016./2017. gada sezonas turnīra ceturtdaļfināla spēlēs sestdien, 8. aprīlī, uzvaras svinēja FK Ventspils un Spartaks Jūrmala komandas. Tāpat kļuva zināms, ka pēc ilgāka pārtraukuma trofejai būs jauns īpašnieks.

Kā pirmās ceturtdaļfināla izspēli sāka FK Ventspils un FK Liepāja/Mogo komandas, kas tikās Ventspils 2. pamatskolas stadionā. Šajā mačā laukuma saimniekiem izdevās nodrošināt ļoti pārliecinošu panākumu, jau pirmajā puslaikā gūstot trīs vārtus un svinot uzvaru ar rezultātu 3:0 (3:0).

 Spēles apskats Sportacentrs.com

Ventspilnieki prestižo trofeju izcīnījuši sešas reizes, iepriekšējo reizi to paveicot 2013. gadā, kā arī vēl divas reizes spēlējuši finālā. Savukārt liepājnieku labākais sasniegums pēc kluba dibināšanas 2014. gadā ir pusfināla sasniegšana 2014./2015. gada sezonā. Abas komandas ceturtdaļfinālā tikās arī iepriekšējā sezonā, kad FK Ventspils savā laukumā prata uzvarēt ar 1:0.

Pēcāk cīņā devās pērnā gada fināla dalībnieki Spartaks Jūrmala un FK Jelgava, kuru spēli uzņēma Kauguru vidusskolas stadions. Pateicoties mača teju pēdējās sekundēs gūtiem vārtiem, vietu pusfinālā nopelnīja laukuma saimnieki, uzvarot ar 1:0 (0:0).

 Spēles apskats Sportacentrs.com

 Spēles foto galerija

Jūrmalas komanda pērn sasniedza jaunus augstumus savā pastāvēšanas vēsturē, gan pirmoreiz izcīnot Virslīgas čempionu titulu, gan pirmoreiz iekļūstot Latvijas kausa finālā. Tajā viņiem gan neizdevās apspēlēt FK Jelgava vīrus (0:1), kuri par trofejas ieguvējiem kļuva iepriekšējās trīs sezonās pēc kārtas. Jelgavnieki Latvijas kausa trofeju kopumā ieguvuši četras reizes, bet šosezon komanda varēja kļūt par pirmo turnīra vēsturē, kas kausu virs galvas cēlusi četras reizes pēc kārtas.

Atlikušie divi ceturtdaļfināla mači norisināsies svētdien, kad kļūs zināmi arī sacensību pusfināla pāri.

Latvijas kausa izcīņas sadaļa statistikas portālā

Kā ziņots, pēc pagājušā gada ietvaros notikušajām pirmo posmu un astotdaļfināla spēlēm ceturtdaļfinālam kvalificējās visas astoņas komandas, kas pērn startēja SynotTip Virslīgas čempionātā. Februāra pirmajā dienā norisinājās ceturtdaļfināla pāru izloze, kurā kļuva zināmi arī potenciālie komandu pāri pusfinālā. Tajā uzvarētājs aprīļa beigās un maija sākumā tiks noskaidrots divu spēļu summā, bet turnīra fināls paredzēts 17. maijā Skonto stadionā Rīgā.

Jau vēstīts, ka nesen ieviestas izmaiņas Latvijas kausa izcīņas izspēlē, kas līdz ar 2017. gadu paredz turnīru izspēlēt viena kalendārā gada ietvaros. Šīs izmaiņas nozīmē, ka šogad tiks izspēlēti divi Latvijas kausa izcīņas turnīri. Vispirms maijā noslēgsies 2016./2017. gada Latvijas kausa izcīņas sezona, savukārt pēc tam jūnijā sāksies 2017. gada Latvijas kausa izcīņas sezona, kas noslēgsies ar finālu oktobra izskaņā.

Latvijas kausa izcīņas 2016./2017. gada sezonā tiek sadalīta ceļazīme uz 2017./2018. gada sezonas UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīru, bet 2017. gada Latvijas kausa sezonā tiks dalītas tiesības piedalīties 2018./2019. gada UEFA Eiropas līgas atlases sacensībās.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti