12.aprīlis. 2017. 16:44

Tuvojoties jaunās komanda.lv 1. līgas čempionāta sezonas pirmajām spēlēm, trešdien, 12. aprīlī, viesnīcas Mercure Riga Centre telpās norisinājās sacensību prezentācija un preses konference, kurā par jaunās sezonas plāniem un iecerēm izteicās gan Latvijas Futbola federācijas (LFF) un čempionāta titulsponsora pārstāvji, gan visu sacensību dalībnieku vadības cilvēki.

Jaunās komanda.lv 1. līgas čempionāta sezonas atklāšanas spēle notiks 14. aprīlī Staicelē, bet nākamo trīs dienu laikā pārējos pirmās kārtas mačus uzņems laukumi Rīgā, Ķekavā, Jēkabpilī, Tukumā, Smiltenē un Olainē.

Čempionāta 2017. gada sezonā piedalīsies 14 komandas – pērnās sezonas vicečempioni FK Progress/AFA Olaine, iepriekšējā gada bronzas medaļu ieguvēji FK Auda, kā arī jau pērn sacensībās startējušās Valmiera Glass VIA, Rēzeknes FA/BJSS, FK Tukums 2000/TSS, FK Smiltene/BJSS, RTU FC/Skonto Academy, FK Staiceles Bebri, JDFS Alberts, FK OgrePreiļu BJSS un FK Jēkabpils/JSC komandas. Turnīra dalībnieku pulkam pievienojusies arī pagājušajā sezonā vietu SynotTip Virslīgas čempionātā zaudējusī BFC Daugavpils komanda un pērn Latvijas 2. līgas čempionātā uzvarējusī Grobiņas SC vienība.

 Preses konferences foto galerija

"Prieks, ka šogad čempionāta dalībnieku rindās ir pilnībā ievērots sportiskais princips, jo sacensībās piedalīsies gan pērnās sezonas 2. līgas čempioni, gan komanda, kas pagājušajā sezonā zaudēja vietu Virslīgā. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, ir nedaudz mainījies turnīra kalendārs, jo sezona sāksies divas nedēļas vēlāk un beigsies nedēļu ātrāk. Ņemot vērā laika apstākļus, šie ir optimāli laiki, kad sākt un noslēgt čempionātu. Turpinām sadarbību ar UEFA un FIFA, kā arī Sportradar, lai sekotu līdzi visu godīgas spēles principu ievērošanai," pauž LFF Sacensību nodaļas vadītājs Arturs Gaidels.

Latvijas 1. līgas čempionāts jau trešo sezonu pēc kārtas norisināsies sadarbībā ar tā titulsponsoru – sporta preču veikalu Komanda.

"Prieks, ka aug interese par komanda.lv 1. līgu, kas nozīmē, ka turnīra attīstībā un izaugsmē virzāmies uz priekšu. Arī šosezon katru mēnesi tiks noteikts turnīra labākais mēneša spēlētājs, kurš balvā saņems īpašu piemiņas velti un dāvanu karti pirkumiem veikalā Komanda, balsojumā iesaistot arī līdzjutējus, bet papildus tam katru mēnesi tiks nosaukta arī čempionāta simboliskā izlase. Tāpat sezonas beigās tiks sveikts turnīra labākais treneris. Jauninājums būs īpašs motivējošais balvu fonds aptuveni 2000 EUR vērtībā sporta inventāra iegādei, uz kuru varēs pretendēt tās komandas, kas sezonas garumā sevi mūsu un LFF redzējumā vislabāk apliecinās spēļu organizatoriskajā ziņā, līdzjutēju piesaistē un ar to saistītajos aspektos," izklāstīja sporta preču veikala Komanda projektu vadītājs Oskars Sijāts.

Čempionāta jaunajā sezonā turnīra spēles norisināsies ar adidas CONFED CUP OMB dizaina bumbām. Sezonas prezentācijas pasākumā tika izrādīti čempionāta dalībnieku formastērpi, kas visas sezonas garumā būs aplūkojami veikala Komanda telpās, Grostonas ielā 6b, Rīgā. Jaunās sezonas sauklis: "Dzīvo līdzi!"

Komandu sastāvi, spēļu kalendārs, maču teksta tiešraides, pēcspēles protokoli un kopvērtējuma tabula atrodama pāreju perioda statistikas portālā.

Komanda.lv 1. līgas statistikas portāls

Kā zināms, 1. līgas čempionāta uzvarētājs izcīna tiesības piedalīties nākamās sezonas Virslīgas turnīrā, bet otrās vietas ieguvēji aizvada pārspēles par vietu Virslīgā ar tajā priekšpēdējo pozīciju ieņēmušo komandu. Komanda, kas ieņem pēdējo vietu 1. līgā, zaudē tiesības piedalīties nākamās sezonas turnīrā.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti