13.oktobris. 2017. 09:24

Līdz komanda.lv 1. līgas čempionāta sezonas beigām atlikušas trīs kārtas, bet nākamie mači 14. un 15. oktobrī notiks laukumos Daugavpilī, Smiltenē, Preiļos, Tukumā, Ķekavā un Grobiņā. Līderiem no Valmiera Glass VIA komandas dota otrā iespēja priekšlaicīgi nodrošināt čempionu titulu, kamēr trim tuvākajiem sekotājiem – pirmie divi no kuriem saglabā izredzes arī uz pirmo vietu – savu pozīciju nosargāšanai vai uzlabošanai gaidāmajās cīņās jāapliecina favorītu statuss.

14.10 | 13:00 | BFC Daugavpils – JDFS Alberts | Stadions "Celtnieks", Daugavpils

Cīņa starp divām komandām, kas pēdējā laikā demonstrē teicamu sniegumu. Daugavpilieši iekrājuši jau sešas uzvaras pēc kārtas, šajā laikā savos vārtos ielaižot tikai vienu bumbu, kamēr rīdzinieki nepārspēti ir četros mačos pēc kārtas, arī piedzīvojot tikai vienu savos vārtos ielaistu bumbu. Šie rezultāti ļāvuši BFC Daugavpils komandai iesaistīties cīņā par otro vietu, kas atrodas trīs punktu atstatumā, savukārt JDFS Alberts vienība pakāpusies uz kopvērtējuma septīto pozīciju un veiksmīgas apstākļu sakritības gadījumā var pacīnīties par iekļūšanu labāko sešinieka. Rīgas futbolistiem, kuri pirms nedēļas neļāva Valmiera Glass VIA nodrošināt čempionu titulu, šis būs sezonas priekšpēdējais mačs. Pirmajā aplī šajā duelī BFC Daugavpils viesos uzvarēja ar 3:1.

14.10 | 14:00 | FK Smiltene/BJSS – FK Staiceles Bebri | "Tepera" stadions, Smiltene

Abas vienības aizvadīs savu priekšpēdējo šīs sezonas spēli. Kamēr Staiceles futbolisti zaudējuši izredzes pakāpties no kopvērtējuma pēdējās vietas, smiltenieši garantējuši desmito pozīciju, tomēr veiksmes gadījumā var pakāpties par pāris vietām augstāk. Šo pretinieku pirmā tikšanās šosezon noslēdzās bezvārtu neizšķirti 0:0, bet pērnajā sezonā tika fiksēta 3:0 smilteniešu uzvara izbraukumā un 1:1 neizšķirts Smiltenē. FK Smiltene/BJSS pēc trīs nezaudētu spēļu sērijas pēdējos divu mačus noslēgusi bez punktu iegūšanas, bet Staiceles futbolisti nesenākajās desmit cīņās izcīnījuši tika vienu punktu.

14.10 | 14:00 | Preiļu BJSS – FK Progress/AFA Olaine | Preiļu novada BJSS stadions

Šīs spēles viesi kopvērtējumā ir trešie ar vienādu punktu skaitu kā otrās vietas īpašniekiem no Grobiņas SC. Ņemot vērā, ka abas komandas nākamajā kārtā tiksies savā starpā, būtiska nozīme būs arī iznākumiem šo vienību neklātienes cīņās. FK Progress/AFA Olaine gaida sarežģīta viesošanās Preiļos, kur mājinieki izcīnījuši visus šosezon iekrātos 13 punktus. Preiļu BJSS zaudējumus piedzīvojusi trīs mačos pēc kārtas, bet olainiešu kontā ir divi panākumi ar rezultātu 2:0 pēc kārtas. Pirmajā aplī Olaines vienība savā laukumā uzvarēja ar 3:0, visus vārtus gan kūstot pēdējo 12 minūšu laikā, savukārt pērn tika svinēti divi panākumi ar 5:0 un 2:0. Izceļams, ka sestdien laukumā tiksies labāko un sliktāko aizsardzības rādītāju īpašnieki – FK Progress/AFA Olaine komanda šosezon zaudējusi 13 vārtus, bet Preiļu vienības vārtos bumba pabijusi 62 reizes. Jau zināms, ka Preiļu BJSS sezonu noslēgs 11. vietā.

14.10 | 15:00 | FK Tukums 2000/TSS – Valmiera Glass VIA | Tukuma pilsētas stadions

Matemātika ir vienkārša – Valmieras komandai, kurai kopvērtējumā ir astoņu punktu pārsvars, titula nodrošināšanas labad atlikušajos trīs mačos jāiegūst vismaz viens punkts. Čempionu godu valmierieši varēja garantēt jau pirms nedēļas, tomēr spēlē pret JDFS Alberts netika izcīnīta kārotā uzvara un nācās samierināties ar neizšķirtu 0:0. Lai viņiem kāju priekšā aizliktu arī Tukuma futbolisti, mājiniekiem nāksies sagādāt Valmiera Glass VIA komandai tās pirmo zaudējumu šosezon. Pēdējo spēļu rezultāti gan liek domāt, ka šāds uzdevums FK Tukums 2000/TSS vienībai būs ļoti sarežģīts, jo neuzvarētas ir jau četras spēles pēc kārtas. Turpinoties šādai tendencei, Tukuma futbola vīri var šķirties no kopvērtējuma piektās vietas. Tiesa, par labu FK Tukums 2000/TSS izredzēm runā fakts, ka pirmā apļa spēle Valmierā noslēdzās neizšķirti 0:0. Bez šīs spēles punktus valmierieši šosezon zaudējuši vēl tikai trīs mačos.

14.10 | 15:30 | FK Auda – Rēzeknes FA/BJSS | "Audas" stadions, Ķekava

Spēle tiešraidē būs vērojama portāla Sportacentrs.com translācijā. Abas komandas kopvērtējumā šķir trīs punkti un trīs vietas, tomēr rēzekniešiem šosezon vēl jāaizvada par vienu spēli vairāk. Rēzeknes FA/BJSS galvenais uzdevums atlikušajos mačos ir nosargāt sesto vietu un veiksmes gadījumā pacīnīties par piekto pozīciju, kamēr FK Auda lūkos saglabāt pozīcijas labāko devītniekā un cerēs vismaz uz pietuvošanos sešiniekam. Sestdienas spēles iznākums abām komandām skaidri iezīmēs šo ambīciju īstenošanas iespējas. Ķekavas futbolisti pēdējās divas spēles aizvadījuši pret kopvērtējuma augšgala komandām, piedzīvojot neveiksmes ar kopējo vārtu attiecību 1:9, bet rēzeknieši nesenākajās sešas cīņās izcīnījuši tikai četrus punktus. Jūnijā Rēzeknē šo komandu duelis noslēdzās ar mājinieku uzvaru (2:1), un arī pērnajā sezonā tās aizvadīja saistošas savstarpējās cīņas – 2:2 neizšķirts Rēzeknē un 3:2 mājinieku uzvara Ķekavā.

15.10 | 15:00 | Grobiņas SC – RTU FC/Skonto Academy | Grobiņas pilsētas stadions

Piedzīvojuši divus zaudējumus pret tiešajiem konkurentiem, Grobiņas SC futbolisti pagājušajā kārtā nebija tālu no tā, lai atpaliktu cīņā par čempionāta godalgām, jo Rēzeknē vārti tika ielaisti jau pirmajās sekundēs. Neskatoties uz sastāva komplektēšanas problēmām, viesi īstenoja varonīgu atspēlēšanos un uzvarēja ar rezultātu 2:1. Tādējādi Grobiņas komanda, kurai vēl divas spēles jāiztiek bez rezultatīvā Devida Dobrecova palīdzības, saglabā kopvērtējuma otro vietu un joprojām tur aiz sevis gan Olaines, gan Daugavpils futbolistus, vienlaicīgi saglabājot matemātiskas iespējas iegūt titulu. Arī svētdien gaidāma sarežģīta spēle, jo RTU FC/Skonto Academy kontā ir trīs uzvaras pēc kārtas, kas komandai ļauj pietuvoties labāko sešiniekam tikai viena punkta atstatumā. Grobiņas SC šī būs noslēdzošā spēle savā laukumā.

ONLINE.LFF.LV | KOMANDA.LV 1. LĪGA

 Iepriekšējās kārtas vārtu guvumu apskats

Turnīra titulsponsors ir sporta preču veikals "Komanda", kas turnīra dalībniekiem piedāvā lojalitātes programmu un individuālu pieeju, kā arī īpaši izvēlētu sortimentu no tā sadarbības partnera "adidas".


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti