26.oktobris. 2017. 15:46

Par Latvijas Jaunatnes futbola čempionāta 2017. gada sezonas uzvarētāju vecākajā konkurencē – U-18 Elites grupā – kļuvusi Vidzemes FC komanda. Ventspils 25. un 26. oktobrī uzņēma četras labākās šī vecuma vienības, pārējiem medaļu komplektiem aizceļojot uz Rīgu un Liepāju.

Šajā vecuma grupā šosezon čempionātā sacentās 18 komandas, kas bija sadalītas divās apakšgrupās, aizvadot divu apļu turnīru un labākajām divām no katras apakšgrupas iekļūstot finālturnīrā. A grupā pirmās trīs vietas šķīra tikai trīs punkti, aiz Rīgas un Liepājas komandām par mata tiesu nopakaļus paliekot FA Ventspils futbolistiem. Savukārt B grupā Vidzemes un Daugavpils vienībām vislielākie konkurenti bija JFC Skonto pārstāvji.

Pusfināla spēlēs trešdien Rīgas Futbola skola ar 2:1 uzvarēja BFC Daugavpils futbolistus, bet Vidzemes FC arī ar 2:1 lika kapitulēt FK Liepāja komandai. Ceturtdien sekoja spēles par vietām, kas abas noslēdzās ar pēcspēles sitienu sēriju. Mačā par 3./4. vietu FK Liepāja izsēja trīs vārtu pārsvaru, tomēr pēcspēles sitienos ar 5:4 prata uzvarēt BFC Daugavpils puišus, savukārt finālā pēc bezvārtu neizšķirti aizvadīta pamatlaika Vidzemes FC pēcspēles sitienos ar 4:3 apspēlēja Rīgas Futbola skolu.

 SPĒLES IERAKSTS | BFC DAUGAVPILS – FK LIEPĀJA

 SPĒLES APSKATS | BFC DAUGAVPILS – FK LIEPĀJA

 SPĒLES IERAKSTS | RĪGAS FUTBOLA SKOLA - VIDZEMES FC

 SPĒLES APSKATS | RĪGAS FUTBOLA SKOLA - VIDZEMES FC

 VIDZEMES FC PĒCSPĒLES KOMENTĀRI

 FOTO GALERIJA

Finālposma spēļu rezultāti

Par finālposma labāko vārtsargu tika nosaukts Toms Mežulis (Vidzemes FC), labākā aizsarga balvu saņēma Gatis Lūks (FK Liepāja), labākā pussarga gods tika Raivim Ķiršam (Rīgas Futbola skola), bet par labāko uzbrucēju kļuva Alvis Jaunzems (Vidzemes FC).

Iepriekšējos divos gados par Latvijas čempioniem U-18 konkurencē bija kļuvuši Liepājas futbola pārstāvji, aizpērn finālā pēcspēles sitienos uzvarot vienaudžus no Tukuma, bet pirms gada arī pēcspēles sitienos apspēlējot jelgavniekus. Šosezon Liepājas jaunie futbolisti līdz ar pagājušā gada panākumu tika pie iespējas pārstāvēt Latviju UEFA Jaunatnes līgas sacensībās, un tagad šādas izredzes pēc gada ir arī Vidzemes FC pārstāvjiem.

Latvijas Jaunatnes čempionāts šosezon norisinās piecās vecuma grupās ar 152 komandu dalību, kas ir jauns čempionāta rekords. Elites grupā pulcētas spēcīgākās sava vecuma Latvijas komandas, bet Attīstības grupā spēkiem mērojas komandas, kas tiecas sasniegt Elites grupas meistarības līmeni. Šīs sezonas jaunievedums ir Meistarības grupa U-14 vecuma futbolistiem, kas izveidota kā starpposms starp Elites un Attīstības grupām. Saglabājoties čempionāta dalībnieku bagātināšanās tendencei, ar katru nākamo sezonu Meistarības grupu plānots papildināt ar vienu vecuma kategoriju.

Ar katru nākamo čempionāta sezonu tā dalībnieku skaits ir jūtami palielinājies. Tā, piemēram, 2013. gadā čempionātā piedalījās 67 komandas, bet pērn – 129 vienības. Līdz ar dalībnieku skaita pieaugumu kāpis arī čempionātā aizvadīto spēļu skaits, kas 2017. gadā sasniedz 1227 spēles. Pērn čempionāta ietvaros norisinājās 979 mači.

Latvijas Jaunatnes futbola čempionāts tiek organizēts ar mērķi paaugstināt Latvijas jaunatnes komandu un spēlētāju meistarību, uzlabot spēļu kvalitāti, jaunu komandu izveidošanu un veicināt Latvijas jaunatnes izlašu spēlētāju atlasi.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti