4.septembris. 2011. 12:31

Latvijas futbola speciālisti laika posmā no 29.augustam – 1.septembrim apmeklēja Beļģijas pilsētā Gentā notikušo UEFA Study Group semināru, kura galvenā tēma bija saistīta ar futbola vārtsargu sagatavošanu saistītajiem jautājumiem. Kopumā semināra piedalījās pārstāvji no 14 Eiropas valstīm – treneru apmācības vadītāji attiecīgajās federācijās, kā arī pa diviem vārtsargu treneriem no dažādiem futbola klubiem katrā valstī.

UEFA Study Group seminārs
Vieta: Beļģija, Gent
Datumi: 29.augusts – 1.septembris
Tēma: futbola vārtsargu sagatavošanas īpatnības

Plašāk par semināru LFF Sporta tehniskās daļas vadītājs Jurijs Andrejevs:

„Zīmīgi, ka šādu semināru, kas domāts speciāli futbola vārtsargu sagatavošanai, UEFA kā savu „pilot-projektu” organizēja pirmo reizi. Piedalījās arī vairāki futbola aprindās pazīstami speciālisti - UEFA pārstāvēja futbola apmācības daļas vadītājs Frank Ludolph un UEFA vārtsargu apmācības tehniskais instruktors Frans Hock (Nīderlande). Savukārt iepriekš slavenais Īrijas futbola valstsvienības vārtsargs Packie Bonner prezentēja īpašu programmu, kas sastāv no 105 stundām un pēc kuras notiek vārtsargu apmācības process Īrijā.

Speciāli šim semināram FIFA sagatavoja speciālu apmācības grāmatu, bet īpaša producentu un filmēšanas grupa sagatavoja video materiālu par semināra norisi, kas vēlāk tika izplatīts starp visiem semināra dalībniekiem. Seminārs sastāvēja gan no teorētiskām, gan praktiskām nodarbībām, tādejādi iepazīstinot ar darba metodēm futbola vārtsargu sagatavošanā Beļģijā. Liela nozīmē semināra laikā bija arī iespējai apspriest kopā ar kolēģiem no visas Eiropas aktuālos vārtsargu sagatavošanas jautājumus.

Latvijas futbola delegāciju Beļģijā pārstāvēja: LFF Sporta tehniskās daļas vadītājs Jurijs Andrejevs, kā arī SK Liepājas metalurgs vārtsargu treneris Aleksejs Krucs un FK Ventspils vārtsargu treneris Sergejs Diguļovs, kuri pēc šīs futbola sezonas beigām īpašā seminārā, pieaicinot visus Latvijas futbola vārtsargu trenerus, dalīsies pieredzē ar iegūtajām zināšanām, izmantojot šajā Study Group seminārā iegūto informāciju."

Plašāka informācija par iespējām iegūt video apmācības materiālus no šī semināra pieejama LFF Sporta-tehniskajā daļā.


LFF Preses daļa

Saistītie raksti