2.marts. 2017. 15:35

Noslēdzot Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizēto Ziemas kausa izcīņas turnīru sēriju jauniešiem, 1. un 2. martā Elektrum Olimpiskajā centrā par godalgām spēkojās valsts piecas labākās U-16 vecuma grupas jeb 2001. dzimšanas gada futbolistu komandas. Līdzīgi kā iepriekš U-15 konkurencē, pirmo vietu turnīrā izcīnīja BFC Daugavpils kluba pārstāvji.

Sacensībās piedalījās jaunie futbolisti no BFC Daugavpils, FS Metta, FK LiepājaRiga FC/Šitika FA un SK Super Nova komandām, kas divu dienu garumā aizvadīja viena apļa turnīru.

 Turnīra foto galerija

BFC Daugavpils komanda pirmajās trīs turnīra spēlēs iekrāja divas uzvaras un vienu neizšķirtu, punktus zaudējot vien 2:2 neizšķirtā pret FK Liepāja. Noslēdzošajā kārtā Latgales futbola puiši tikās ar FS Metta vienaudžiem, kuri līdz tam bija izcīnījuši divas uzvaras un cietuši neveiksmi mačā pret Riga FC/Šitika FA ar 0:1. Līdz ar to šis mačs noteica turnīra uzvarētāju likteni, svara kausiem nosliecoties par labu Daugavpils pārstāvjiem, kuri prata nosargāt sev tīkamo 0:0 neizšķirtu. Trešo vietu sacensībās ar diviem iekrātiem panākumiem ieņēma Riga FC/Šitika FA jaunie futbolisti.

Spēļu rezultāti un komandu sastāvi

Par turnīra labāko vārtsargu tika nosaukts Ivans Dubodelovs (BFC Daugavpils), labākā aizsarga balvu saņēma Gabriels Kirkils (FS Metta), labākā pussarga gods tika Robertam Magrinam (BFC Daugavpils), bet par sacensību labāko uzbrucēju atzina Matveju Kirejevu (Riga FC/Šitika FA).

LFF Ziemas kausa turnīros trīs vecuma grupās piedalījās pa piecām komandām pēc iepriekšējā gada Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā uzrādītajiem rezultātiem. Pagājušajā Latvijas Jaunatnes futbola čempionāta sezonā šī vecuma futbolisti spēkojās U-15 konkurencē, kur Elites grupā pārāki bija BFC Daugavpils puiši, vien par mata tiesu apsteidzot FS Metta futbolistus. Bronzas godalgas izcīnīja FK Liepāja jaunā futbolistu paaudze.

Iepriekš vēstīts, ka pirmajā LFF Ziemas kausa turnīrā jauniešiem janvārī par U-14 vecuma grupas uzvarētājiem kļuva FS Metta pārstāvji, savukārt pēc tam februārī U-15 konkurencē uzvaras laurus plūca BFC Daugavpils komanda.

Šādi turnīri jauniešu futbolā tika organizēti ceturto gadu pēc kārtas. Turnīra mērķis un uzdevums ir izvērtēt vadošo Latvijas jaunatnes spēlētāju spēles līmeni, noteikt turnīra uzvarētājus un labākos futbolistus, attīstīt un paaugstināt jauniešu futbola popularitāti, kā arī uzlabot spēlētāju, futbola tiesnešu un treneru profesionālās iemaņas.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti