7.jūlijs. 2014. 14:59

Latvijas Futbola federācija (LFF) informē, ka 2.jūlijā noslēdzās A-UEFA katego-rijas treneru izglītības kursi, kuri sākās šā gada 18.martā. Kursu programmas ietvaros tika aizvadītas piecas sesijas, kuras sastāvēja no četrām apmācību dienām, katrā sesijā kopā sastādot 160 mācību stundas.

Pirms teorētiskā eksāmena kārtošanas studentiem bija jāveic diplomdarba aizstāvēšana, prezentējot savu darbu pārējiem studentiem. Kursu noslēgumā studentiem/treneriem bija jāpārvar pēdējais pārbaudījums - teorētiskais eksāmens, kurā studenti mutiski atbildēja uz eksāmenu pieņemšanas komisijas, kuras sastāvā bija Jurijs Andrejevs, Aleksandrs Starkovs, Jānis Skredelis un  Georgs Gusarenko.

Uzdotie jautājumi skāra tēmas, kuras ietilpa kursu programmā, kā arī saistītas ar studentu pašreizējo un plānoto profesionālo darbību. Apkopojot studentu uzrādītos rezultātus teorētiskajā eksāmenā, diplomdarba aizstāvēšanā, treniņu vadīšanā, treniņu un spēļu analizēšanā, LFF Izglītības nodaļa nolēma piešķirt A-UEFA treneru kategoriju sekojošiem treneriem:

1.            Andis Rozītis
2.            Artūrs Eižvertiņš
3.            Valērijs Redjko
4.            Boriss Vinogradovs
5.            Dāvis Caune
6.            Kristaps Slaidiņš
7.            Raimonds Aleksandrovs
8.            Nikolajs Poļakovs
9.            Kirils Buravcevs
10.          Andrejs Kaļiņins
11.          Jevgēņijs Smirnovs
12.          Andis Kronis
13.          Dmitrijs Kohans
14.          Vitālijs Puzirevskis
15.          Gatis Kalniņš

Treneriem, kuri ieguvuši A-UEFA treneru kategoriju, ir atļauts strādāt par treneri visās Eiropas valstīs.

Saistībā ar to, ka no 2014.gada 1.jūlija Latvijā ir ieviesta PRO-UEFA treneru kategorija, treneri, kuri ir ieguvuši A-UEFA treneru kategoriju, ir atļauts strādāt par Virslīgas komandas galvenā trenera asistentu, kā arī par 1.līgas komandas galveno treneri.

Latvijas Futbola federācija novēl jaunajiem A-UEFA licences īpašniekiem panākumus un izaicinājumus futbola trenera darbā.

Nākošo A-UEFA treneru kategorijas apmācības kursu plānots uzsākt 2015.gadā, tiklīdz tiks nokomplektēts nepieciešamais studentu skaits. Lai pieteiktos A-UEFA kategorijas kursiem, ir nepieciešams aizpildīt iesniegumu par pieteikšanos, trenerim jābūt vismaz divu gadu pieredzei strādājot ar B-UEFA licenci (vienu gadu, ja ir augstākā sporta pedagoģiskā izglītība), kā arī nepieciešams nodrošināt kursu uzsākšanai visus nepieciešamos dokumentus un izziņas.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti