2019. gada UEFA Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas turnīra piektajā spēlē otrdien, 10. oktobrī, Liepājā Latvijas U-21 futbola izlase ar 0:2 (0:2) piekāpās Skotijas vienaudžiem, piedzīvojot trešo zaudējumu ciklā, kas bija arī trešā neveiksme pēc kārtas.

 LATVIJA - SLOVĀKIJA (U-21), spēles video ieraksts (sportacentrs.com)

 LATVIJA - SLOVĀKIJA (U21) spēles pilnā foto galerija no Liepājas

Otro reizi šogad izlases vārti tika uzticēti Itālijas C sērijas kluba Pordenone otrajam vārtsargam Kristapam Zommeram, kurš bija sargājis U-21 izlases vārtus arī šovasar spēlē pret Lietuvu (0:3). Viņam šis bija sestais mačs Latvijas U-21 rindās.

Mūsējiem pagalam neveiksmīgs izrādījās 1. puslaika vidus, kad triju minūšu laikā viesi guva divus vārtus. Vispirms izcēlās komandas kapteinis no Anglijas Premjerlīgas kluba West Bromwich Albion uzbrucējs Olivers Bērks (Oliver Burke), kurš 2016. gadā bija debitējis arī Skotijas izlasē, bet pēc tam atzīmējās cita Anglijas Premjerlīgas kluba Swansea City uzbrucējs Olivers Makbērnijs (Oliver McBurnie).

Dažas teicamas izdevības gūt vārtus bija arī Latvijas U-21 izlasei, taču mājinieki nespēja tās realizēt. Nākamā spēle mūsu puišiem paredzēta atkal pret skotiem tieši pēc mēneša 10. novembrī Pērtā.

Vēl 10. oktobrī grupas līdere Anglija ar 1:0 uzvarēja Andorā, bet Ukraina savās mājās cīnījās 1:1 ar Nīderlandes vienaudžiem. Turnīra tabulā līdere ir Anglija ar 10 punktiem, kam sekoja Skotija (6 punkti), Nīderlande (5), Ukraina (5), Latvija (2) un Andora (1). Tobrīd Latvijas komanda bija vienīgā, kas aizvadījusi jau piecas spēles jeb pilnu pirmo riņķi.

Spēles oficiālā programma

KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRA FORMĀTS

2019. gada UEFA Eiropas U-21 futbola čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase iekļuva 4. apakšgrupā kopā ar Angliju, Nīderlandi, Ukrainu, Skotiju un Andoru. Kvalifikācijas turnīra deviņu grupu uzvarētāji iekļūs Eiropas U-21 čempionāta finālturnīrā pa tiešo, kamēr vēl divas vietas tiks noskaidrotas izslēgšanas jeb play-off kārtā, kurā iekļūs četras labākās 2. vietu ieguvējas starp visām apakšgrupām. 

UEFA.com | Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas spēles

LFF piedāvā iepazīties ar aktuālo informāciju šīs spēles sakarā

2019. gada UEFA Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācija
10.10.2017. plkst. 18:00. Stadions "Daugava", Liepājā

Latvija U21
0
2
Skotija U21
Vārtu guvēji
Komandu sastāvi
Rezervisti
Spēlētāju maiņas
Brīdinājumi/noraidījumi

Spēles oficiālās personas

Galvenais tiesnesis:
Mario Zebec (CRO)
Tiesneša asistents
Borut Krizaric (CRO)
Tiesneša asistents
Jerko Crncic (CRO)
Ceturtais tiesnesis
Bruno Maric (CRO)