2019. gada UEFA Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas turnīra ceturtajā spēlē piektdien, 6. oktobrī, Dūtinhemā (Doetinchem) Latvijas U-21 futbola izlase ar 0:3 (0:3) atzina Nīderlandes vienaudžu pārākumu, piedzīvojot otro zaudējumu ciklā.

NĪDERLANDE U21 - LATVIJA U21: spēles foto galerija (foto - KNVB)

Šajā reizē Latvijas U-21 izlasē nebija RFS uzbrucēja Roberta Uldriķa, kurš bija liels palīgs komandai iepriekšējās spēlēs pret Ukrainu un Angliju. Viņš bija izsaukts uz nacionālo izlasi. Traumu arvien liedza komandā būt FK Metta/Latvijas Universitāte aizsargam Kristam Kristeram Gulbim.

Spēle notika 12 600 vietu ietilpīgajā De Vijverberg stadionā, ko savulaik par mājām sauca kādreizējais Latvijas valstsvienības uzbrucējs Ģirts Karlsons. Viņš arvien ir vienīgais mūsu futbolists, kurš spēlējis Nīderlandes futbola elitē Eredivisie čempionātā. Toreiz viņš pārstāvēja De Graafschap vienību.

20. spēli U-21 izlases rindās aizvadīja komandas kapteinis Antonijs Černomordijs, kurš vasarā no Virslīgas kluba Riga FC tika izīrēts Kipras čempionāta komandai Pafos. Vairāk par viņu tobrīd šajā izlasē bija vienīgi Riga FC pamatvārtsargam Vladislavam Kurakinam, kuram tā bija 21. spēle U-21 izlases kreklā. Kurakins jau ar pirmajām minūtēm varēja pārliecināties, ka darba viņam netrūks. Pirmo reizi Latvijas U-21 izlases starta vienpadsmitniekā bija 18 gadus vecais pussargs Jānis Grīnbergs, kuram bija tikai trešā spēle šīs izlases rindās.

Rezultātu par labu mājiniekiem atklāja Nīderlandes virslīgas kluba Groningen uzbrucējs Ousama Idrisi (Oussama Idrissi) ar tālsitienu spēles 17. minūtē, bet līdz puslaika beigām pie vārtu guvumiem tika arī cita Nīderlandes elites kluba PSV Eindhoven spēlētāji Stīvens Bergvinjs (Steven Bergwijn) un Bārts Ramselārs (Bart Ramselaar), kurš puslaika pēdējā minūtē realizēja 11 metru soda sitienu.

2. puslaikā Latvijas izlase sniegumu uzlaboja, bet ar to bija krietni par maz, lai liegtu Nīderlandes U-21 izlasei izcīnīt pirmo uzvaru kvalifikācijas cikla trijās spēlēs. Tajā pašā dienā divu britu komandu duelī Anglija savā laukumā ar 3:1 uzvarēja mūs nākamo pretinieci Skotiju. Latvijas un Skotijas U-21 izlašu mačs notiks 10. oktobrī Liepājā.

KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRA FORMĀTS

2019. gada UEFA Eiropas U-21 futbola čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase iekļuva 4. apakšgrupā kopā ar Angliju, Nīderlandi, Ukrainu, Skotiju un Andoru. Kvalifikācijas turnīra deviņu grupu uzvarētāji iekļūs Eiropas U-21 čempionāta finālturnīrā pa tiešo, kamēr vēl divas vietas tiks noskaidrotas izslēgšanas jeb play-off kārtā, kurā iekļūs četras labākās 2. vietu ieguvējas starp visām apakšgrupām.