2019. gada UEFA Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē piektdien, 1. septembrī, Jelgavā Latvijas U-21 futbola izlase cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar Ukrainas vienaudžiem, kuriem tā bija pirmā spēle ciklā.

Gatavojoties spēlei, Latvijas U-21 izlases galvenajam trenerim Dainim Kazakevičam bija jārēķinās, ka nebūs pieejams pamatsastāva aizsargs Ņikita Koļesovs, kurš otro reizi pēc kārtas bija saņēmis uzaicinājumu uz nacionālo izlasi. Toties ierindā atgriezās uzbrucējs Roberts Uldriķis, kurš ar nacionālo izlasi bija kopā iepriekšējā tās sasaukumā spēlēs pret Portugāli un Igauniju. Tieši Uldriķim izdevās atklāt rezultātu pret ukraiņiem. Viņš sita precīzi no vārtu priekšas 9. minūtē. Puslaika vidū viesi panāca izlīdzinājuma. Lai arī spēles turpinājumā izdevības gūt vārtus bija abām izlasēm, rezultāts vairs nemainījās. Spēles 82. minūtē laukumā uz maiņu iznāca 18 gadus vecais pussargs Jānis Grīnbergs, kuram tā bija debija Latvijas U-21 izlases rindās.

Citā grupas spēlē tovakar Nīderlandes U-21 cīnījās 1:1 ar Anglijas U-21, tamdēļ Latvijas komanda ar divās spēlēs iegūtiem diviem punktiem atradās turnīra tabulas galvgalī. Kvalifikācijas turnīra nākamā spēle Latvijas U-21 izlasei ir paredzēta pēc dažām dienām, 5. septembrī, Anglijas pilsētā Bornmutā.

KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRA FORMĀTS

Latvijas U-21 izlase šajā ciklā spēlē vienā grupā ar Anglijas, Nīderlandes, Skotijas, Ukrainas un Andoras vienaudžiem. Kopā ir deviņas atlases grupas. Finālturnīram kvalificēsies katras grupas uzvarētāja, bet vēl četras labākās otro vietu ieguvējas (ar labākajiem rādītājiem spēlēs pret savas grupas pirmo, trešo, ceturto un piekto vietu) sacentīsies izslēgšanas spēlēs jeb play-off kārtā vēl par divām ceļazīmēm. Eiropas U-21 čempionāta finālturnīrs 2019. gada vasarā notiks Itālijā un Sanmarīno.