2018. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra pirmspēdējā, devītajā spēlē, 7. oktobrī Touršhavnā Latvijas valstsvienība cīnījās neizšķirti 0:0 ar Fēru salu izlasi, zaudējot izredzes pakāpties augstāk par pirmspēdējo vietu Eiropas zonas kvalifikācijas B grupā.

Šajā sasaukumā valstsvienības treneru rīcībā arvien nebija savainoto centra pussargu Artūra Zjuzina (Riga FC) un Arta Lazdiņa (FK Jelgava). Viņu pulkam diemžēl pievienojās arī FK Spartaks Jūrmala vidējās līnijas spēlētājs Edgars Vardanjans. Traumas dēļ nebija iespējas izskatīt arī Polijā spēlējošā uzbrucēja Vladislava Gutkovska kandidatūru. Fēru salās nevarēja palīdzēt arī RFS centra aizsargs Kaspars Dubra, kurš dziedēja traumu un saglabāja cerību būt ierindā pret Andoru dažas dienas vēlāk Rīgā.

Pirmo reizi šogad uz izlasi tika izsaukts FK Liepāja/Mogo centra pussargs Kristians Damians Torress. Līdzīgu godu izpelnījās uzbrucējs Eduards Višņakovs, kurš vasarā atgriezās no Polijas un pievienojās RFS. Viņam spēlē pret Fēru salām bija iespēja nomainīt Valēriju Šabalu 83. minūtē, ierakstot savu 15. spēli izlases kreklā. Pirmoreiz kopš pavasara izlases rindās bija malējais aizsargs Vladislavs Gabovs, kurš gan palika rezervē.

Diskvalifikācijas dēļ Fēru salās komandai nevarēja palīdzēt malējais aizsargs Aleksandrs Solovjovs no RFS un FK Metta/Latvijas Universitāte centra pussargs Dāvis Indrāns. Viņi bija kopā ar komandu un brieda nākamajai cīņai pret Andoru.

Pirmo spēli šogad izlases rindās aizvadīja Vroclavas Slask aizsargs Igors Tarasovs, nospēlējot visas 90 minūtes. Spēles 71. minūtē dzelteno kartīti nopelnīja komandas kapteinis Kaspars Gorkšs, kas viņam bija otrais brīdinājums ciklā - pirmo nepelnīja izbraukuma spēlē Portugālē, tāpēc kļuva skaidrs, ka atlases turnīra pēdējā spēle viņam ies secen. Viņš līdz šim bija vienīgais, kurš 2017. gadā visās spēlēs bija aizvadījis visas 90 minūtes.

Ar šo neizšķirtu kļuva skaidrs, ka vairs nevaram apsteigt Fēru salas turnīra tabulā un pēdējā cikla spēlē 10. oktobrī Skonto stadionā būs jācīnās par to, lai finišētu priekšā Andorai un ieņemtu pirmspēdējo vietu grupā.

Aleksandrs Starkovs: Šādās spēlēs jārāda raksturs, lai izcīnītu vismaz punktu

2018. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas Eiropas zonas tabulas

LFF piedāvā iepazīties ar aktuālo informāciju šīs spēles sakarā

2018. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrs
07.10.2017. plkst. 19:00. Tórsvøllur stadions, Touršhavna, Fēru salas
4203 skatītāji

Fēru salas
0
0
Latvija
Komandu sastāvi
Rezervisti
Spēlētāju maiņas
Brīdinājumi/noraidījumi

Spēles oficiālās personas

Tiesnesis
Robert Schoergenhofer (AUT)
Asistents
Markus Gutschi (AUT)
Asistents
Roland Riedel (AUT)
Ceturtais tiesnesis
Alexander Harkam (AUT)
Inspektors
Patritiu Abrudan (ROU)
Komisārs
Nina Hedlund (NOR)