2018. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra septītajā spēlē Budapeštā Latvijas valstsvienība piekāpās iepriekšējā Eiropas čempionāta finālturnīra dalībniecei Ungārijas izlasei ar 1:3 (1:2). Šajā spēlē savus pirmos vārtus nacionālās izlases rindās guva malējais aizsargs Gints Freimanis, kuram tā bija devītā spēle sarkanbaltsarkano rindās.

UNGĀRIJA - LATVIJA. Spēles fotogalerija

Interesanti, ka dažas dienas pirms spēles tās mājvietā Groupama Arena stadionā tika nomainīts laukuma segums, jo pirms tam šajā vietā ar koncertu uzstājās mūziķis Robijs Viljamss. Jaunais segums bija teicamā kārtībā.

Mačā pret ungāriem Latvijas valstsvienībai nedrīkstēja palīdzēt centra pussargi Oļegs Laizāns un Gļebs Kļuškins, taču viņi bija kopā ar komandu un Ungārijā turpināja trenēties gan komandā, gan individuāli, jau domājot par nākamo spēli pēc dažām dienām pret Šveici. Tikmēr traumu dēļ 23 spēlētāju lokā nebija tādu vidējās līnijas spēlētāju kā Artūrs Zjuzins, Artis Lazdiņš un Jānis Ikaunieks.

Pēc ilgāka pārtraukuma Latvijas valstsvienības apcirkņos bija atgriezušies Roberts Savaļnieks un Daniils Ulimbaševs, bet pirmo izsaukumu uz izlasi izpelnījās bijušais Latvijas U-21 izlases spēlētājs Eduards Tīdenbergs, kurš pārstāv FK Ventspils. Pirmo reizi kopš 2016. gada Baltijas kausa izcīņas treneriem bija pieejams arī centra aizsargs Kaspars Dubra, kurš ilgi dziedēja savainojumu.

Pirmajā pusstundā Latvijas valstsvienība nonāca iedzinējos ar divu vārtu deficītu, taču piecas minūtes pirms 1. puslaika beigām aktīvā darbībā uzbrukumā Gints Freimanis nolaupīja bumbu aizsargam un panāca 1:2. Latvijas izlase labi iesāka arī 2. puslaiku - vēl viena teicama iespēja bija Freimanim, taču šis un citi radītie momenti palika neizmantoti, un, 68. minūtē Aleksandram Solovjovam ievirzot bumbu savos vārtos, kļuva skaidrs mača beigu rezultāts (1:3). Spēli klātienē noraudzījās 19 634 skatītāji!

Mačā pret ungāriem pirmo reizi visas 90 minūtes Latvijas valstsvienības rindās aizvadīja centra pussargs Dāvis Indrāns, kuram šī bija tikai trešā spēle izlasē. Līdzīgi bija ar citu centra pussargu Edgaru Vardanjanu, kurš pirmo reizi izlasē izgāja starta sastāvā. Diemžēl šajā spēlē kļuva skaidrs, ka nākamais atlases mačs pret Šveici būs jāizlaiž Gintam Freimanim, kurš nopelnīja otro dzelteno kartīti ciklā.

Pēc šīs spēles Latvijas valstsvienība pēc septiņām no desmit spēļu kārtām B grupā ierindojās pēdējā, sestajā, vietā.