2018. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē Latvijas valstsvienība piekāpās Eiropas čempionei Portugālei ar 0:3 (0:1). Divus vārtus viesu rindās guva Krištianu Ronaldu (Cristiano Ronaldo), bet viens vārtu guvums Andrē Silvas (André Silva) rēķinā.

Ar šo spēli ciklā sākās otrais riņķis. Latvija to sagaidīja B grupas pirmspēdējā vietā, tikmēr portugāļi bija otrie, par uzvaras tiesu atpaliekot no līderes Šveices. Latvijas valstsvienībai šī bija pirmā spēle pēc galvenā trenera Aleksandra Starkova atgriešanās pie izlases stūres. Traumu dēļ izlasei nācās iztikt bez vairākiem futbolistiem. Piemēram, centra aizsarga Kaspara Dubras, centra pussargiem Aleksandra Cauņas, Artūra Zjuzina un Arta Lazdiņa. Izlases nometnē savainojumā iedzīvojās arī malējais aizsargs Gints Freimanis.

Starkovs laukumā sūtīja divus debitantus – FK Ventspils centra aizsargu Ņikita Koļesovu un Latvijas čempionu FK Spartaks Jūrmala centra pussargu Jevgeņiju Kazačoku. Latvijas valstsvienībai pārpildītajā Skonto stadionā padevās labs mača sākums. Var teikt, pirmajās 15 minūtēs mājiniekiem piederēja iniciatīva, taču tad to pārņēma viesi, kam ierindā bija arī Madrides Real zvaigzne Krištianu Ronaldu. Tieši viņš atklāja rezultātu, kad ievirzīja bumbu vārtos no pašas to priekšas 41. minūtē (0:1).

62. minūtē Latvijas valstsvienības rindās uz maiņu nāca vēl viens debitants – FK Metta/LU centra pussargs Dāvis Indrāns. Minūti vēlāk atkal izcēlās Ronaldu, kurš pēc rikošeta atkal ievirzīja bumbu tīklā no pašas vārtu priekšas, bet mača beigu rezultātu 67. minūtē panāca Porto futbolists Andrē Silva (0:3).

72. minūtē laukumā nāca vēl viens mūsu debitants – FK Spartaks Jūrmala centra pussargs Edgars Vardanjans. Visi debitanti iepriekš bija pārstāvējuši arī Latvijas U-21 izlasi.

Pēc šīs spēles Latvijas valstsvienība pēc sešām no desmit spēļu kārtām B grupā noslīdēja uz pēdējo vietu, jo šajā kārtā to apsteidza arī Andora, kas mājās ar 1:0 pieveica Ungāriju. Šī bija Latvijas un Portugāles sestā savstarpējā spēle. Līdz šim mūsējie zaudējuši visās spēlēs, vārtu starpība - 4:18.

Latvijas valstsvienība nākamo spēli ciklā aizvadīs 31. augustā Budapeštā pret Ungārijas izlasi, kam pirmajā riņķī mājās piekāpās ar 0:2. Diskvalifikācijas (sesniegto dzlteno kartiņu limita) dēļ šajā spēlē nedrīkstēs piedalīties Oļegs Laizāns un Gļebs Kļuškins.

LATVIJA - PORTUGĀLE: spēles fotogalerija (foto - LFF)

2016-11-10 13:37
Sākusies publiskā komplektu tirdzniecība uz Latvijas izlases kvalifikācijas mājas spēlēm 2017. gadā
Vairāk
2017-02-21 12:15
Izbaudi lielā futbola atmosfēru Skonto stadiona VIP ložā
Vairāk
2017-04-19 11:30
Aleksandrs Starkovs apstiprināts valstsvienības galvenā trenera amatā, preses konference 15:30
2017-05-22 20:00
Aleksandrs Starkovs intervijā LTV-7: Izlasei jātiecas uz to, lai līdzjutēji novērtē tās sniegumu
Vairāk
2017-05-23 14:15
LFF un Forum Auto aicina uz Aleksandra Starkova preses konferenci 25. maijā
Vairāk
2017-06-07 01:00
Mediju akreditāciju pieteikumu termiņš Portugāles un Igaunijas spēlēm ir noslēdzies