28.aprīlis. 2016. 20:40

Uzvarot visas četras spēles un neielaižot nevienus vārtus, par uzvarētāju trešdien Rīgas 49. vidusskolas mākslīgā seguma laukumā notikušā Latvijas galvaspilsētas skolu 4.-5. klašu finālturnīra ietvaros kļuva Rīgas 10. vidusskola, nopelnot tiesības pārstāvēt Rīgas reģionu Latvijas finālsacensībās 6. maijā Rīgā. Piecu dalībnieču konkurencē otro vietu izcīnīja Rīgas Zolitūdes ģimnāzija, bet trešajā pozīcijā ierindojās Rīgas Centra humanitārā vidusskola.

Atbilstoši turnīra nolikumam, finālturnīrā pēc atlases spēlēm 2015. gada septembrī un oktobrī kvalificējās sešas labākās komandas – pa vienai no katra no sešiem Rīgas rajoniem. Tomēr dažādu apstākļu dēļ turnīrā nevarēja piedalīties labākā Latgales priekšpilsētas rajona vienība 72. vidusskola, kā rezultātā sacensību formāts tika mainīts uz uzvarētāja noteikšanu pēc viena apļa izspēles formulas, piecām dalībniecēm pa reizei tiekoties katrai ar katru.

 Foto no turnīra spēlēm

10. vidusskolas jaunajiem futbola censoņiem, kā minēts, izdevās uzvarēt visas četras spēles, turklāt nosargāt savus vārtu neskartus. Mačā pret nākamo vicečempioni Zolitūdes ģimnāziju, kā arī noslēdzošās jeb piektās vietas ieguvēju 71. vidusskolu turnīra laureāte svinēja minimālas 1:0 uzvaras, taču daudz pārliecinošāk sevi apliecināja abās pārējās cīņās. Bronzas godalgu laureāti Centra humanitāro vidusskolu čempione sagrāva ar 4:0, bet ceturtajā pozīcijā palikušo Rīgas Purvciema vidusskolu – 3:0.

Ar deviņiem iekrātiem punktiem četros mačos sudraba medaļas izcīnīja Zolitūdes ģimnāzija, kas, izņemot spēli pret 10. vidusskolu, pārējās trijās uzvarētājās cīņās guva katrā vismaz divus vārtus (4:2 pret 71. vidusskolu, 3:0 pret Centra humanitāro vidusskolu un 2:1 pret Purvciema vidusskolu).

Savukārt divu panākumu kaldināšana attiecīgi pār 71. vidusskolu (3:1) un Purvciema vidusskolu (2:0) ļāva trešajā pozīcijā sacensības pabeigt Centra humanitārajai vidusskolai.

Jau iepriekš vēstīts, ka 8.-9., kā arī 6.-7. klašu konkurencē uzvaras laurus plūca Rīgas Hanzas vidusskola, savukārt starp 10.-12. klašu audzēkņiem labākā bija Rīgas Valsts 1.ģimnāzija.

Sacensības organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar Rīgas Futbola federāciju (RFF) un sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF).


Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija

Saistītie raksti