11.maijs. 2018. 18:57

Latvijas skolu futbola čempionāta finālturnīrā piektdien, 11. maijā, divus čempionu titulus ieguva puiši no Rīgas Hanzas vidusskolas, bet vienu zelta medaļu komplektu mājās aizveda Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskola.

FOTO GALERIJA

Sacensībās Rīgas Hanzas vidusskolas un Rīgas 49. vidusskolas laukumos pulcējās 18 skolu komandas no sešiem Latvijas futbola reģioniem, kas sadalīja čempionu titulus trīs grupās – 4./5. klases, 6./7. klases un 8./9. klases. Finālturnīra dalībnieki iepriekš tika noskaidroti reģionālajās atlases sacensībās, kurās ceļazīmi uz lielo finālu Rīgā nopelnīja pa vienai katra reģiona pārstāvei trīs klašu grupās.

Jaunāko klašu grupā Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskola uzvarēja divas Rīgas komandas, pusfinālā sagrāva Jēkabpils pārstāvjus, bet finālā pārliecinoši uzvarēja Nīcas vidusskolu. Bronzas medaļas šajā konkurencē puišiem no Rīgas 84. vidusskolas.

Tikmēr 6./7. klašu grupā Rīgas Hanzas vidusskolas komanda savā apakšgrupā droši apspēlēja jelgavniekus un smagā cīņā ar 3:2 uzvarēja arī Ilūkstes 1. vidusskolu, bet pusfinālā ļoti pārliecinoši tika galā ar Valmieras sākumskolas pretestību. Finālā, abām komandām gūstot kopumā 15 vārtus, rīdzinieki sagrāva Ventspils 3. vidusskolu, kamēr bronza tika Ilūkstes pārstāvjiem.

Visbeidzot, 8./9. klašu konkurencē Rīgas Hanzas vidusskola sacensību ievadā komfortabli uzvarēja Valmieras Valsts ģimnāziju un cīnījās 0:0 ar Rēzeknes 6. vidusskolu, pusfinālā pēc vēl viena bezvārtu neizšķirta pēcspēles sitienos ar 6:5 pārspēja Ventspils Valsts 1. ģimnāziju, bet finālā ar 3:2 uzvarēja Tukuma Raiņa ģimnāziju. Rēzeknieši varēja mājās doties ar iegūtu trešo vietu.

SACENSĪBU REZULTĀTI

Turnīra atklāšanas ceremonijā dalībniekus uzrunāja un sveica Latvijas Futbola federācijas (LFF) izpilddirektors Edgars Pukinsks, bet sacensību noslēgumā pie jauniešiem ciemojās LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

LFF izsaka pateicību par sadarbošanos sacensību organizēšanā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, kustībai Ghetto Football, sporta preču veikalam Komanda un Artesium ūdenim.

Rīgas reģionu turnīrā pārstāvēja Rīgas Hanzas vidusskola ar divām komandām, kā arī Rīgas 84. vidusskola un Rīgas 54. vidusskola (aizstāja Smiltenes vidusskolu) ar vienu komandu, no Zemgales finālturnīram kvalificējās Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskola, Jelgavas Valsts ģimnāzija un Tukuma Raiņa ģimnāzija, bet Vidzemes krāsās cīņā devās Valmieras sākumskola un Valmieras Valsts ģimnāzija. Latgales reģiona godu aizstāvēja Jēkabpils pamatskola, Ilūkstes 1. vidusskola un Rēzeknes 6. vidusskola, Ziemeļaustrumu reģionu pārstāvēja Balvu pamatskola, Kārsavas vidusskola un Dekšāru pamatskola, bet Kurzemes vārdā sacensībās startēja Ventspils 3. vidusskola, Ventspils Valsts 1. ģimnāzija un Nīcas vidusskola.

Pērn Latvijas skolu futbola čempionātā uzvarēja Jelgavas 4. sākumskola (4./5. klases), Rīgas Hanzas vidusskola (6./7. klases) un Ventspils 4. vidusskola (8./9. klases). Iepriekšējos četros gados starp zelta medaļu ieguvējiem bijuši arī Liepājas 5. vidusskolas, Liepājas 8. vidusskolas, Rīgas 64. vidusskolas, Tukuma Raiņa ģimnāzijas, Rīgas Purvciema vidusskolas, Rīgas 92. vidusskolas un Rīgas 95. vidusskolas pārstāvji.