5.maijs. 2017. 21:35

Trešdien, 3. maijā, Rīgas 49. vidusskolas mākslīgā seguma laukumā risinājās Latvijas galvaspilsētas skolu finālturnīrs jaunāko jeb 4.-5. klašu konkurencē, kur starp piecām dalībniecēm triumfēja pedagoģes Maijas Porjadinas vadītā 72. vidusskola, tādējādi nopelnot tiesības pārstāvēt Rīgas reģionu Latvijas finālsacensībās 12. maijā Rīgā. Otrajā vietā ierindojās Centra Humanitārā vidusskola, bet trešajā – Zolitūdes ģimnāzija.

 Turnīra foto galerija

Atbilstoši turnīra nolikumam finālturnīram pēc pērnā gada rudenī aizvadītajām atlases spēlēm kvalificējās sešas labākās komandas – pa vienai no katra no sešiem Rīgas rajoniem. Tā kā Vidzemes priekšpilsētas rajona spēcīgākā vienība – Rīgas Teikas vidusskola – tehnisku iemeslu dēļ nespēja pulcēt sastāvu dalībai turnīrā, uzvarētājs piecu vienību konkurencē tika noskaidrots pēc viena riņķa izspēles.

Vislabāk sacensībās veicās 72. vidusskolai, kas četros mačos izcīnīja uzvaras pār Centra Humanitāro vidusskolu (2:1), Rīnūžu vidusskolu (4:0) un Āgenskalna sākumskolu (1:0), kā arī dalīja punktus uz pusēm spēlē ar nākamo bronzas godalgu īpašnieci Zolitūdes ģimnāziju – 2:2. Tādējādi Latgales priekšpilsētas rajonu pārstāvošā 72. vidusskola sakrāja kopumā desmit punktus, ar ko bija gana zelta medaļu sasniegšanai.

Par trim punktiem mazāk savāca otrajā vietā palikusī Centra Humanitārā vidusskola, kas atstāja sausā Rīnūžu vidusskolu (6:0) un Āgenskalna sākumskolu (3:0), kā arī cīnījās neizšķirti ar Zolitūdes ģimnāziju (2:2). Pēdējai, kas vienīgā spēja atņemt punktus čempionei, bija teicamas iespējas bronzu apmainīt pret sudrabu, tomēr piedzīvotais zaudējums pret Āgenskalna sākumskolu (0:1) liedza iegūt vairāk par pieciem punktiem turnīra tabulā.

Rīnūžu vidusskola un Āgenskalna sākumskola sacensības pabeidza ar vienādu punktu skaitu (3), tomēr savstarpējā mačā izcīnītā uzvara (2:1) ļāva ceturto pozīciju iegūt pirmajai, kamēr āgenskalnieši ierindojās piektajā vietā.

Šis bija pēdējais Latvijas galvaspilsētas skolu finālturnīrs pirms 12. maijā gaidāmā valsts čempionāta lielā fināla. Kā iepriekš vēstīts, 6.-7. un 10.-12. klašu konkurencē par Rīgas čempioniem kļuva Hanzas vidusskolas audzēkņi, kamēr 8.-9. klašu turnīrā nepārspēti palika Rīgas 46. vidusskolas topošie futbola censoņi.

Kā zināms, sacensības organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar Rīgas Futbola federāciju (RFF) un sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF).


Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija

Saistītie raksti