21.jūnijs. 2018. 09:21

Pēc piedalīšanās nesenajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) kongresā Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs un ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks šonedēļ tika uzaicināti apciemot Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) galveno mītni Šveices pilsētā Nionā, kur LFF vadība tikās ar UEFA prezidentu Aleksanderu Čeferinu (Aleksander Čeferin) un citām vadošajām UEFA amatpersonām.

Nionā pavadīto divu dienu laikā tika atsvaidzināti esošie un nodibināti jauni starptautiskie sakari, izklāstīta virkne aktualitāšu pašmāju futbolā, uzklausīts UEFA redzējums par Latvijas futbola attīstību un veiktas vairākas iestrādnes tuvākā laika abu pušu sadarbībai, projektiem, iniciatīvām un pārmaiņām.

Tiekoties ar Aleksanderu Čeferinu, LFF vadība iepazīstināja UEFA prezidentu ar tuvākajā laikā plānotajām izmaiņām Latvijas futbola saimniecībā, administratīvajā uzraudzībā un attīstībā, izklāstot galvenos segmentus, kuros nepieciešams UEFA atbalsts straujākas izaugsmes un plānveida pārmaiņu nodrošināšanai. No UEFA prezidenta puses tika pausta augsta pretimnākšana virknē LFF virzīto ieceru, kā arī izteikta vēlme jau vistuvākajā laikā darba vizītē apciemot Latviju.

"Ļoti auglīga un vērtīga tikšanās bija ar UEFA Nacionālo asociāciju nodaļu, kurā UEFA izklāstīja aktuālo situāciju ar dažādajām tās dalībvalstīm piedāvātajām atbalsta programmām. Ikdienas darbā mēs aktīvi cenšamies izmantot visas UEFA piedāvātās iespējas, lai veicinātu Latvijas futbola izaugsmi tā dažādajos segmentos, tāpēc padziļināta analīze par iepriekš paveikto, pašlaik aktuālo un nākotnē ieplānoto UEFA dalībvalstu izaugsmē bija ļoti lietderīga," stāsta LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks. "Diskutējām par galvenās attīstības atbalsta programmas UEFA GROW izmantošanas iespējām un veidiem, kā UEFA var nākt talkā jaunajai LFF vadībai, lai tiktu nodrošināts ātrs un iedarbīgs plānoto Latvijas futbola administratīvo izmaiņu ieviešanas process. Šajā kontekstā aplūkojām arī LFF un UEFA sadarbības iespējas Latvijas futbola līgu un nacionālo sacensību attīstībai, lai varam mūsu līgu sistēmai un pašmāju klubiem piedāvāt pēc iespējas plašākas izaugsmes iespējas, kā arī lai varam ieviest paredzētās strukturālās pārmaiņas šajā Latvijas futbola segmentā."

"Tikmēr ar UEFA HatTrick programmas vadību diskutējām par Latvijas futbola infrastruktūras izaugsmes iespējām un LFF pozicionētajām prioritātēm pašmāju futbola bāžu attīstībā, kā arī aplūkojām, ko no infrastruktūras viedokļa esam paveikuši un kam gatavojamies, sagaidot jauno Eirokausu un UEFA Nāciju līgas sezonu," turpina Edgars Pukinsks. "Ļoti vērtīga tikšanās bija ar UEFA galveno telpu futbola attīstības amatpersonu Lorānu Morelu (Laurent Morel), jo telpu futbolu Latvijā saredzam kā segmentu, kas palīdzēs straujākai futbola attīstībai no šajā sporta veidā iesaistīto skaita viedokļa. Apspriežot Latvijas kandidēšanu uz 2019. gada Eiropas U-19 telpu futbola čempionāta finālturnīra rīkošanu, saņēmām uzslavas no UEFA puses par mūsu piedāvājuma dziļumu, kā arī saņēmām skaidras indikācijas, ka mums ir ļoti reālas iespējas tikt pie šāda goda."

Tiekoties ar UEFA amatpersonām, LFF vadība vairākkārt paudusi vēlmi un apņemšanos Latvijā uzņemt Eiropas mēroga futbola notikumus, jo līdz šim Latvija ir viena no retajām valstīm Eiropā, kas nav uzņēmusi kādu no nacionālo izlašu, jaunatnes vai meiteņu čempionātu finālturnīriem. Tiekot pie iespējas rīkot 2019. gada Eiropas čempionātu U-19 telpu futbola izlasēm, Latvija vēlas pierādīt sevi Eiropas priekšā kā uzticamu, kvalitātē ieinteresētu un attīstīties kāru rīkotājvalsti, tomēr LFF mērķis ir tuvākajos gados uz Latvju atvest pēc iespējas vairāk Eiropas mēroga futbola notikumus. Pašlaik norisinās darbs pie tā, lai šogad Latvija kļūtu par vietu, kur satiksies visu 55 UEFA dalībvalstu pārstāvji ikgadējā UEFA GROW apbalvošanas ceremonijā. Tajā katru gadu tiek sveiktas un godinātas labākās nacionālo federāciju prakses un pieredzes dažādajos futbola mārketinga segmentos.

"Svarīgi bija izveidot pēc iespējas ciešāku saikni ar jaunizveidoto UEFA nodaļu, kas atbild par labas pārvaldības principu ieviešanu nacionālajās federācijās. Šis ir segments, pie kura sakārtošanas esam jau ilgstoši strādājuši, un tā sarežģītais birokrātiskais ceļš liek mūsu ieplānotās izmaiņas ieviest pakāpeniski un nesteidzīgi. Diskutējām par jaunākajām UEFA vadlīnijām un prasībām korporatīvajā vadībā, kā arī par LFF redzējumu, kas daudzos punktos cieši saskan. Drīzumā jau tiksimies ar šīs nodaļas pārstāvjiem pie mums Latvijā, lai tālāk virzītu plānotās izmaiņas Latvijas futbola pārvaldes modelī," piebilst Edgars Pukinsks. "Visbeidzot, Nionā tikāmies arī ar UEFA Tiesnešu nodaļas pārstāvjiem, kad ne tikai iepazināmies ar kopējo situāciju Eiropā un mūsu vietu tajā, bet arī saņēmām norādes uz Latvijas futbola tiesnešu attīstības sistēmā esošajām problēmām. Šajā futbola segmentā apzināmies nepieciešamību pēc būtiskiem uzlabojumiem, kā labad mums top noteikts rīcības plāns."


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti