21.maijs. 2018. 16:32

Pirmdien, 21. maijā, Latvijas Futbola federācijas (LFF) pārstāvji iepazinās ar ASV, Kanādas un Meksikas apvienoto kandidatūru 2026. gada FIFA Pasaules kausa izcīņas finālturnīra rīkošanai.

Uz tiesībām organizēt 2026. gada Pasaules kausa finālturnīru pieteikusies ASV, Kanāda un Meksika ar apvienoto kandidatūru, kā arī Maroka. Sacensību rīkotāji tiks izraudzīti 13. jūnijā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) kongresā Maskavā, kad par abām kandidatūrām balsos visas FIFA dalībvalstis.

Lai iepazīstinātu LFF ar ASV, Kanādas un Meksikas apvienotās kandidatūras niansēm, tās pārstāvniecības delegācija uzrunāja LFF prezidentu Kasparu Gorkšu, ģenerālsekretāru Jāni Mežecki, izpilddirektoru Edgaru Pukinsku un valdes locekli Māri Verpakovski, izklāstot savas kandidatūras piedāvājumu un redzējumu, kā arī apspriežot visu pušu nākotnes sadarbības un pieredzes apmaiņas iespējas.

 FOTO GALERIJA

Ziemeļamerikas delegācija uzsver, ka tās kandidatūra ir tehniski ļoti spēcīga un tiek balstīta uz trim pamatvērtībām – vienotību, noteiktību un iespēju. Šīs pamatvērtības sevī iemieso kandidatūras piedāvāto trīs valstu vienotību kulturālā daudzveidībā, jau esošu futbola infrastruktūru ar augstākā līmeņa spēļu uzņemšanas pieredzi un plašām izmantošanas iespējām nākotnē, kā arī šāda turnīra rīkošanas aktualitāti futbola izaugsmes potenciālam Ziemeļamerikā.

"Ilgtspēja ir viena no mūsdienu lielākajām vērtībām, un šī kandidatūra to liek savas uzmanības centrā gan no infrastruktūras un futbola izaugsmes, gan kultūras viedokļa. Prieks par šādu Ziemeļamerikas kolēģu iniciatīvu, proaktīvi izklāstot savu redzējumu. Pašlaik mums ir plaša izpratne par šīs kandidatūras būtību, bet tuvākajā laikā tikpat detalizēti iepazīsimies arī ar Marokas kandidatūru, lai varam pieņemt izsvērtu lēmumu. Mums sava balss ir ļoti būtiska, jo, strādājot pie Latvijas futbola ilgtermiņa attīstības, vēlamies redzēt Latvijas izlasi 2026. gadā nopietni cīnāmies par vietu Pasaules kausa finālturnīrā, kurā pirmoreiz pulcēsies 48 valstsvienības," pauž LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

"Ziemeļamerikas kolēģu piedāvātā programma ir ļoti dziļa un detalizēta – ar plašu redzējumu uz to, ko turnīrs var sniegt gan Ziemeļamerikas, gan visas pasaules futbolam. Ja ASV, Kanāda un Meksika tiks pie šādas iespējas, būs interesanti pavērot tendences futbola attīstībā, jo pašlaik futbols lielākajā daļā no šīm teritorijām vēl nav sporta veids numur viens. Ar tikpat lielu interesi iepazīsimies arī ar Marokas redzējumu par turnīra organizēšanu, lai mūsu izvēle 13. jūnijā būtu pēc iespējas izsvērtāka," piebilst Edgars Pukinsks, kurš no 1. jūnija pārņems LFF ģenerālsekretāra funkcijas.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti