14.februāris. 2018. 16:31

Trešdien, 14. februārī, Latvijas Futbola federācijas (LFF) telpās Rīgā viesojās 18 ēnas, kas iepazinās ar organizācijas darbu, kā arī dienas beigās tika pie iepriekš nesolīta pārsteiguma – pie ēnām ieradās Latvijas valstsvienības aizsargs Kaspars Dubra, kurš dāvināja suvenīrus ar autogrāfiem, galvenajā balvā pasniedzot futbola bumbu.

 FOTO GALERIJA

Ēnas devās ekskursijā pa LFF, izstaigājot visus kabinetus un uzklausot darbiniekus par katra darba specifiku – ikdienu, interesanto, sarežģīto un aizraujošo. Piemēram, LFF izpilddirektors Edgars Pukinsks pastāstīja par LFF stratēģijas tapšanas gaitu un tās nepieciešamību, par sadarbību ar starptautiskajām organizācijām un arī budžetu, kā tas tiek pārvaldīts. Tāpat ēnas iepazinās ar to, kā Latvijā tiek organizētas futbola sacensības, kas tiek mācīts jaunajiem treneriem izglītības kursos, kā izlašu menedžeri plāno izlašu darbu ārpus treniņiem, bet analītiķi analizē katru valstsvienības spēles epizodi, lai nākamajās spēlēs valstsvienība būtu spēcīgāka, un uzzināja daudzas citas lietas.  

"Domāju, tā ir apsveicama iniciatīva, ka jauniešiem ir šāda iespēja iepazīties ar cilvēkiem un organizācijām, kas darbojas jomās, kas viņus interesē," norāda E. Pukinsks. "Es viņiem novēlēju mērķtiecību un lielu neatlaidību, jo, lai kaut ko sasniegtu, tajā ir jāiegulda darbs, prāts un sirds. Futbols Latvijas sirdī – tas ir tas, ko vēlamies sasniegt mēs federācijā, un ar lielu gandarījumu ikdienas darbā uz to tiecamies."

Ēnām arī bija iespēja apskatīties divu Virslīgas komandu FK Metta/Latvijas Universitāte un RFS treniņus. Taču kas tā būtu par Ēnu dienu futbola federācijā, ja neuzspēlētu futbolu. Devāmies uz Elektrum Olimpiskā centra futbola halli, lai aizvadītu vienu maču. Aizraujošajā spēlē, kurā tika norībinātas arī vārtu konstrukcijas, cīņa noslēdzās ar draudzīgu neizšķirtu 0:0.

Ēnu dienas nagla bija Latvijas valstsvienības aizsarga Kaspara Dubras viesošanās pie ēnām, pastāstot par karjeras pirmsākumiem, pāriešanu profesionālajā sportā un arī dalību izlasē un spēlēšanu UEFA Čempionu grupu turnīrā.

LFF visām ēnām dāvināja gan futbola suvenīrus, gan biļetes uz Latvijas un Anglijas U-21 izlašu spēli šogad Latvijā UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Federācijā trešdien viesojās jaunieši no Rīgas, Jelgavas, Aizkraukles, Rūjienas, Ventspils, Priekuļiem, Garkalnes, Saldus, Ikšķiles, Cēsīm, Siguldas un Ogres.

LFF izsaka pateicību visiem jauniešiem par interesi un laipni aicina pieteikties Ēnu dienai federācijā arī turpmāk!


Latvijas Futbola federācija 

Saistītie raksti