17.februāris. 2017. 15:06

Ar pirmajiem diviem reģionālo izlašu turnīriem, kas februārī notiks Elektrum Olimpiskajā centrā, sāksies sestā Latvijas Futbola federācijas (LFF) Futbola akadēmijas sezona.

LFF Futbola akadēmija visa gada garumā treniņos, turnīros, mācību-treniņu spēlēs un talantu skatēs pulcē valsts talantīgākos jaunās paaudzes futbolistus no visiem Latvijas reģioniem. Akadēmijas šīs sezonas pasākumos piedalās 2002., 2003. un 2004. dzimšanas gada puiši, vecākajiem no kuriem šis ir pēdējais apmācību gads akadēmijā. Tāpat pirmoreiz akadēmijas vēsturē tiks organizētas atsevišķas talantu skates meitenēm, kuras dzimušas 2002.-2005. gadā.

Sezonas pasākumu virkni ievadīs reģionālo izlašu ziemas turnīri. Vispirms 20. un 21. februārī Elektrum Olimpiskajā centrā pulcēsies U-15 vecuma grupas (2002. dzimšanas gada) reģionālās izlases, bet 27. un 28. februārī sekos turnīrs U-14 vecuma grupas (2003. dzimšanas gada) reģionālajām izlasēm. Abos turnīros vienkopus tiksies Rīgas, Zemgales, Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Ziemeļaustrumu izlases, kas iesākumā divās apakšgrupās aizvadīs viena apļa turnīru, bet vēlāk, atkarībā no grupās ieņemtajām pozīcijām, aizvadīs spēles par vietām.

U-15 vecuma grupas turnīrs

U-14 vecuma grupas turnīrs

LFF Futbola akadēmijas sezona pēc reģionālo izlašu ziemas turnīriem turpināsies aprīlī LFF mācību un treniņu centrā Staicele, kur notiks mācību-treniņu spēļu sesijas U-15 un U-14 vecuma grupu futbolistiem.

Sezonas garumā puišiem paredzēti divi mācību-treniņu spēļu cikli, septiņas talantu skates laukuma spēlētājiem un vārtsargiem, pieci reģionālo izlašu turnīri, starptautiskais LFF FA kausa izcīņas turnīrs un tradicionālā Eiropas futbola tūre. Savukārt meitenes piedalīsies kopumā trīs talantu skatēs.

Dalībniekus talantu skatēm un reģionālo izlašu spēlētājus sezonas laikā izraugās reģionālo izlašu treneri, lai jaunie futbolisti kvalificētu treneru uzraudzībā un augstas konkurences apstākļos sekmētu savu izaugsmi un sagatavotos iespējamajiem nākotnes izsaukumiem uz Latvijas jauniešu izlasēm. Akadēmijas galvenais treneris ir bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Jeļisejevs, bet meiteņu pasākumu virsvadība uzticēta Latvijas sieviešu futbola izlases galvenajam trenerim Didzim Matīsam.

Šī ir sestā LFF Futbola akadēmijas darbības sezona. Tā sevi pierādījusi kā vērtīgu atskaites punktu jaunatnes izlašu treneriem, kuri iegūst vispusīgu informāciju par labākajiem valsts jaunās paaudzes futbolistiem, kā arī kalpo kā palīgs jauniešu pārejai no futbola 8:8 uz futbolu 11:11.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti