27.februāris. 2017. 09:46

Noslēdzot Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizēto Ziemas kausa izcīņas turnīru sēriju jauniešiem, 1. un 2. martā Elektrum Olimpiskajā centrā par godalgām spēkosies valsts piecas labākās U-16 vecuma grupas jeb 2001. dzimšanas gada futbolistu komandas.

Sacensībās piedalīsies jaunie futbolisti no BFC Daugavpils, FS Metta, FK Liepāja, Riga FC/Šitika FA un SK Super Nova komandām, kas divu dienu garumā aizvadīs viena apļa turnīru. Gan trešdien, gan ceturtdien pirmās spēles sāksies plkst. 9:45.

Spēļu kalendārs un rezultāti

LFF Ziemas kausa turnīros trīs vecuma grupās piedalās pa piecām komandām pēc iepriekšējā gada Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā uzrādītajiem rezultātiem. Pagājušajā Latvijas Jaunatnes futbola čempionāta sezonā šī vecuma futbolisti spēkojās U-15 konkurencē, kur Elites grupā pārāki bija BFC Daugavpils puiši, vien par mata tiesu apsteidzot FS Metta futbolistus. Bronzas godalgas izcīnīja FK Liepāja jaunā futbolistu paaudze.

Iepriekš vēstīts, ka pirmajā LFF Ziemas kausa turnīrā jauniešiem janvārī par U-14 vecuma grupas uzvarētājiem kļuva FS Metta pārstāvji, savukārt pēc tam februārī U-15 konkurencē uzvaras laurus plūca BFC Daugavpils komanda.

Šādi turnīri jauniešu futbolā tiek organizēti ceturto gadu pēc kārtas. Turnīra mērķis un uzdevums ir izvērtēt vadošo Latvijas jaunatnes spēlētāju spēles līmeni, noteikt turnīra uzvarētājus un labākos futbolistus, attīstīt un paaugstināt jauniešu futbola popularitāti, kā arī uzlabot spēlētāju, futbola tiesnešu un treneru profesionālās iemaņas.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti