3.augusts. 2013. 14:24

Laika posmā no 29.jūlija līdz 2.augustam Latvijas futbola treneri (UEFA-PRO un UEFA-A kategorija) devās uz izbraukuma semināru Lietuvā, kurš tika organizēts sakarā ar notiekošo UEFA Eiropas U-19 futbola čempionāta finālturnīru. Šis seminārs treneriem sniedza iespēju vērot un analizēt četras labākās šī vecuma Eiropas jauniešu futbola izlases – Spāniju, Portugāli, Serbiju un Franciju.

Semināra dalībnieki dzīvoja Lietuvas Futbola nacionālās akadēmijas bāzē Kauņā, kurā tika radīti visi nepieciešamie apstākļi sekmīgam semināra praktiskajam un teorētiskajam darbam, un kura atradās ar labu piekļuvi trijiem stadioniem – UEFA Eiropas U-19 čempionāta mājvietām - Alītā, Kauņā un Marijampolē.

Semināra darba režīms bija treneriem jau pazīstamais cikls – spēļu novērošana, analizēšana, izvērtēšana, plānošana, treniņa vadīšana un izvērtēšana. Papildus spēļu novērošanai un analīzei, pateicoties Lietuvas Futbola akadēmijas vadības atsaucībai, tika noorganizētas trīs lekcijas. Pirmās divas lekcijas lasīja akadēmijas direktors Raimondas Statkevičus, kurš iepazīstināja ar akadēmijas bāzi, darbības principiem, ceļu, kurš tika veikts akadēmijas izveides procesā, kā arī treniņu organizāciju, programmu un nākotnes izaicinājumiem.

Kā pēdējais vieslektors uzstājās harizmātiskais Lietuvas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Čaba Laslo (orģ. Csaba Laszlo), kura uzdevums bija iepazīstināt ar savu UEFA Eiropas U19 finālturnīra spēļu analīzi. Lekcijas laikā Čaba Laslo un dalībnieki diskutēja par analizētajiem pusfināliem, jaunajām futbola tendencēm un gaidāmo finālu. Seminārs noslēdzās ar finālspēli lieliskā futbola atmosfērā jaunajā Marijampoles futbola stadionā, kurā tikās Serbijas un Francijas U-19 izlases.

LFF Izglītības daļa vēlas izteikt pateicību Lietuvas Nacionālās futbola akadēmijas direktoram un viņa komandai par silto uzņemšanu un iespēju izmantot lielisko bāzi, Lietuvas nacionālās izlases trenerim Čaba Laslo par enerģisko finālturnīra analīzi, kā arī dalībniekiem par produktīvo un interesanto darbu semināra ietvaros.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti