10.jūnijs. 2018. 11:30

"Protams, šādu spēles iznākumu mēs nevaram pieņemt. Trīs spēļu nometnē divas pirmās spēles bija labas un mēs cerējām, ka arī trešo maču aizvadīsim augstākajā līmenī. Taču šoreiz sanāca gluži pretējs rezultāts. Mēs atpalikām daudzās spēles komponentēs. Vairumā gadījumu mēs reaģējām nevis apsteidzām noteikumus, un tas mums maksāja dārgi. Strādājām ar futbolistiem pirms šīs spēles. Vēlējāmies, lai neviens no viņiem nejūtas pašapmierināts. Man jāatrod iemesli, kāpēc tā notika... Šis noteikti nav tas sniegums, kuru vēlamies redzēt mūsu izpildījumā. Lūkojoties uz priekšu, mums ir jābūt labākiem!" preses konferences ievadā pēc piedzīvotā zaudējuma Azerbaidžānas izlasei izteicās valstsvienības galvenais treneris Miksu Pātelainens

Preses konferences gaitā treneris atbildēta uz klātesošo žurnālistu jautājumiem, norādot, ka līdzatbildību par šādu rezultātu jāuzņemas visai komandai, tostarp, arī treneru štābam. Pātelainens arī atzīmēja, ka zaudējuma iemesli meklējami primāri ar mentalitāti saistītajos faktoros. 

"Šādās situācijās mēs, treneri, nenoņemam atbildību no saviem pleciem. Apzinājāmies, ka trešajā spēlē šādas nometnes laikā ir iespēja, ka komanda varētu būt mentāli vāja un nogurusi [mentally soft and tired - angļu val.]. No otras puses skatoties, arī Azerbaidžānas izlasei šī bija trešā spēle. Tāpēc mūsu gadījumā šis nevar kalpot par attaisnojumu. Sekmīgas komandas vienmēr ir gatavas cīnīties un sasniegt rezultātu. Mēs uz to arī tiecamies! Šobrīd mums visiem kopā, tostarp, arī man kā trenerim ir daudz par ko padomāt. Arī spēlētājiem ir jāpaskatās spogulī un jānovērtē to, cik gatavi viņi ir izaicinājumiem, lai neatkārtotu šādu sniegumu turpmāk," uz žurnālista jautājumu atbildēja komandas galvenais treneris. 

"Šajā un arī iepriekšējās spēlēs vienlaikus ir gūtas vērtīgas atziņas pirms mūsu nākamās satikšanās reizes septembrī. Nometnes laikā bija arī pozitīvas lietas, ko vēlamies atkārtot rudenī. Ir svarīgi, lai mēs kopā mierīgi dotos uz priekšu, vienlaikus apzinoties, ka ir vēļ ļoti daudz, pie kā katram jāstrādā. Valstsvienības pašreizējā vieta pasaules reitingā nav kļūda. Tam apakšā ir iemesli. Soli pa solim mēs vēlamies labot šo situāciju un būt labākiem! Šodienas spēle mums parādīja, kas ar mums var notikt, ja mēs spēlēsim slikti. Tāpēc futbolisti šo spēli nedrīkst aizmirst, un tajā gūtā mācība ir jāuztver nopietni, lai atgrieztos valstsvienībā nākotnē labākiem!" piebilda Miksu Pātelainens. 

"Piekrītu, ka šodien noteiktās spēles epizodēs izveidojās pārāk liela plaisa laukuma vidusdaļā, mēs nebijām pietiekoši kompakti, un pretinieks to izmantoja. Esmu pārliecināts, ka, izvērtējot šodienas kopējo sniegumu, nākotnē arī taktiskajā ziņā mēs pieliksim. Šodienas zaudējuma svarīgākais faktors bija mentalitāte, kas lika futbolistiem sajust satraukumu laukumā, jo daudzās spēles epizodēs pie bumbas mēs nonācām otrie. Spēlētājiem vienmēr saku, ka mūsdienu futbolā jebkurā pozīcijā laukumā mums jābūt gataviem sagaidīt šādas epizodes, tomēr šodien mēs uz daudzām epizodēm pārāk bieži reaģējām," zaudējuma galvenos iemeslu analizē valstsvienības galvenais treneris.

Miksu Pātelainena pēcspēles preses konference

 


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti